ВО "Свобода"

ENG

4 серпня
У Миргороді вшанували пам'ять Олега Супруненка
У Миргороді вшанували пам'ять Олега Супруненка

4 серпня 2018 року в Миргороді вшанували пам'ять побратима, депутата міської ради, очільника місцевої "Свободи" Олега Супруненка.

На фасаді рідної школи Олега відкрили пам'ятну дошку. Після чого учасники заходу урочистим маршем пройшли вулицями Миргорода, скандуючи його ім'я. На завершення в районному будинку культури відбувся захід пам'яти, де рідні та близькі розповіли про життя Олега. Життя, яке він присвятив громаді.

У місто з'їхалися патріоти з усієї области та різних куточків України, серед яких були члени ВГО "Сокіл", ВО "Свобода" та небайдужі містяни. Дошку відкрили на фасаді Миргородської ЗОШ №1, де навчався Олег.

У заході взяв участь заступник Голови ВО "Свобода", очільник Львівської обласної організації ВО "Свобода", віце-спікер Верховної Ради України (2014) Руслан Кошулинський.

Під час свого виступу він зазначив: "Навряд багатьом з нас після нашого життя поставлять пам'ятники чи дошки. Їх поставлять саме тим, хто буде орієнтиром, взірцем, як потрібно любити свою землю. Таким був Олег. Він завжди буде молодим, усміхненим, щирим, спокійним, цілеспрямованим, незламним, стрижневим. Саме він буде для майбутніх поколінь вказівником. Я радий, що є такі люди навколо нас. Він показав стрижневість, незламність і цілеспрямованість".

Заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода", заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко зауважив: "Боляче, що хлопці гунуть за українську справу в тилу. Ми ніколи не забуваємо тих, хто загинув на Майдані, на війні, хто в тилу бувши депутатами місцевих рад, активістами на місцях боронять українську Україну. Ми будемо турбуватися про родини, дітей батьків хлопців, тому що Свобода - це велика родина. Ми разом плачемо на могилах наших побратимів і разом радіємо народженню свободівських дітей, одруженню побратимів та посестер. Ми велика родина. Націоналісти прийдуть до влади, і тоді ми згуртуємо всю Україну".

Дошку відкрили дружина Олега Аніка Лісовець та син Святослав. Присутні поклали квіти та заспівали славень України.

Від школи урочистим маршем колона пройшла вулицями Миргорода до районного будинку культури, вшановуючи пам'ять патріота. Учасники ходи скандували: "Слава Україні ‒ Героям Слава!", "Пам'ятай, чужинець, тут господар ‒ українець! ".

В холі районного будинку культури дружина Олега, Аніка Лісовець, організувала виставку речей загиблого. Там же відбувся захід пам'яти "Життя, що було присвячено громаді. Олег Супруненко".

Присутнім розповіли про життя патріота, його боротьбу та депутатську роботу. Продемонстрували архів з родинними світлинами та добірку відео з Олегом, зокрема, як він грається з маленьким сином.

Очільник Миргородської міської організації ВО "Свобода" Анатолій Соломаха, депутат-свободівець Миргородської міськради Олександр Білоконь та сільський голова Дібрівки Ян Квілінський описали Олега як відданого та сильного.

Народний депутат свободівець Юрій Левченко зауважив: "Всі говорять, що він не зміг втілити весь свій потенціал. Насправді це залежить від нас. Коли люди гинуть за ідею, їх наслідують і продовжують їхню справу".

У заході взяла участь мовознавець, доктор філологічних наук, член політради ВО "Свобода" Ірина Фаріон. У своєму виступі вона говорила про духовний та політичний контекст страшної трагедії.

Аніка Лісовець подякувала свободівцям за підтримку: "Ви не зрадили не опустили рук. Охороняли Олега, коли він був в реанімації. Тричі приходили на переливанні крові. Приїздите на судові засідання та прийшли сьогодні, згадати Олега. Мені казали лікарі, що маленький Святославчик через два тижні забуде тата. Цього не сталося. Він пам'ятає".

Світлини з заходу: photos.app.goo.gl.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"