ВО "Свобода"

ENG

12 липня
Полтавська облрада підтримала низку свободівських ініціятив
Полтавська облрада підтримала низку свободівських ініціятив

12 липня 2018 року у Зінькові відбулася сесія Полтавської обласної ради, на якій депутати підтримали низку свободівських ініціятив.

Обласна рада з ініціятиви "Свободи" заснувала стипендію ім. героя Небесної сотні, Героя України Ігоря Сердюка. Стипендія призначається для учнів, студентів і молодих учених Полтавщини в рамках Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017‒2020 роки.

Ігор Сердюк жив у Кременчуці. Був підприємцем і займався ремонтом помешкань. Брав участь в акціях на столичному Майдані з 30 листопада. Як один із найактивніших членів Кременчуцької громадської організації ВО "Майдан" і прихильник "Свободи" відразу долучився до лав Самооборони. Убитий 18 лютого (Ігор Сердюк" rel="nofollow">svoboda.org.ua).

Також фракція "Свободи" посприяла посиленню контролю за використанням агрофірмами пестицидів. Полтавська облрада підтримала депутатський запит заступника голови облради свободівця Анатолія Ханка до Державної екологічної інспекції у Полтавській області та обласного управління Держпродспоживслужби. Причиною звернення стало масове отруєння бджіл в Україні, зокрема на Полтавщині. В окремих випадках вже вдалося встановити причину загибелі комах ‒ пестициди.

Свободівець у своєму зверненні зазначає, що останнім часом почастішали випадки звернень населення щодо порушення правил застосування пестицидів та агрохімікатів окремими агрофірмами Полтавщини, тому необхідно посилити контроль за дотриманням суб'єктами господарської діяльности вимог екологічного та санітарного законодавства при поводженні з засобами захисту рослин і міндобривами.

Крім того, Полтавська обласна рада з ініціятиви депутата-свободівця Віктора Щурова звернулася до Вселенського патріярха Варфоломія щодо надання автокефалії православній церкві в Україні.

"Створення помісної православної церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне ще одну можливість деструктивного втручання держави-агресора у політичні та соціяльні процеси в Україні", ‒ зазначено у свободівському проєкті звернення.

Депутати Полтавської облради закликали всі органи місцевих влад всебічно сприяти створенню української автокефальної православної церкви заради миру, духовної та національної єдности, свободи, процвітання незалежної української держави.

Також Полтавська обласна рада звернулась до ВРУ з клопотанням відзначити щорічною Премією Верховної Ради України Вадима Ямщикова ‒ депутата Полтавської міськради (ВО "Свобода"), голову громадської організації "Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини".

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток економіки области, плідну депутатську діяльність, активну громадянську позицію.

А наприкінці сесії заступник голови Полтавської облради свободівець Анатолій Ханко вчергове з трибуни звернувся до депутатів з проханням підтримати використання революційного прапора боротьби на Полтавщині (youtu.be). Депутати не підтримали свободівську ініціятиву, яку тричі ставили на голосування. Анатолій Ханко вноситиме цей проєкт на наступну сесію.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"