ВО "Свобода"

ENG

7 липня
Свободівці разом з активістами підготували історичну будівлю Кадетського корпусу до консервації
Свободівці разом з активістами підготували історичну будівлю Кадетського корпусу до консервації

7 липня 2018 року у Полтаві представники ВО "Свобода" разом із побратимами з "Конгресу українських націоналістів", "Автономного опору" та активістами "SavePoltava" закрили ґратами останні 9 вікон на фасаді Петровського Полтавського кадетського корпусу.

"Зварювали, різали, носили, прибирали. Тепер в будівлю просто так не залізти. На в'їзді поставили паркан, аби унеможливити нещасні випадки, розкрадання даху та наркоманію. Гарну справу зроблено, прямуємо до консервації", ‒ прокоментував результат роботи очільник Полтавської міської організації ВО "Свобода", керівник фракції націоналістів в міській раді Юліан Матвійчук.

З 9 червня "Свобода" та "Сокіл" щосуботи разом із активістами проводили толоку у Кадетському корпусі ‒ розчищали приміщення від сміття та закривали всі входи.

"Ми заварили всі 27 вікон першого поверху в Кадетському корпусі. Провели інспектування будівлі разом із представниками ОДА, міської ради, краєзнавцями, архітекторами, художниками та представниками громадськости. Визначили, що будівля має пошкодження, але не значні, які не важко ліквідувати. Усі "несучі" конструкції перебувають у задовільному стані.

Завдання до наступної сесії ‒ підготувати проєкт консервації. Альтернативний проєкт консервації буде узгоджений з Департаментом культури ОДА за новими европейськими стандартами. Потрібно відновити дах, вікна та фасад, укріпити перекриття та організувати охорону", ‒ наголосив Юліан Матвійчук.

Зазначимо, що з ініціятиви фракції ВО "Свобода" Полтавська міськрада передала Петровський Полтавський кадетський корпус на баланс Управління житлово-комунального господарства міста.

Детальніше: poltava.svoboda.org.ua

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"