ВО "Свобода"

ENG

3 липня
У Полтаві "Свобода" та "Сокіл" демонтували дві дошки, встановлені на честь совєцьких діячів
У Полтаві "Свобода" та "Сокіл" демонтували дві дошки, встановлені на честь совєцьких діячів

3 липня 2018 року в Полтаві з ініціятиви ВО "Свобода" демонтували пам'ятну дошку Надії Крупській, дружині червоного ката Владіміра Лєніна, ініціяторці масових репресій в Україні. Також націоналісти демонтували дошку діячу комуністичної партії, комісару освіти СРС Анатолію Луначарському.

Пам'ятні дошки були зняті за участи депутатів-свободівців Полтавської міської ради Юліана Матвійчука та Тараса Синяговського.

Коментуючи подію, очільник Полтавської міської організації ВО "Свобода", очільник фракції націоналістів у міській раді Юліан Матвійчук сказав: "Луначарський ‒ відомий в совєцькому союзі засновник пролетарської літератури і один із засновників цензури. Крупська ‒ права рука Леніна. Прізвища цих персон містяться на сайті Інституту національної пам'яти як осіб, що підпадають під закон про декомунізацію. У Полтаві перейменували вулиці, названі на їх честь, черга дійшла і до пам'ятних дошок.

Важливо зазначити, що дошки демонтовано у законний спосіб. Завчасно було повідомлено поліцію, КП "Полтававодоканал", Управління житлово-комунального господарства Полтавської міської ради".

Очільник місцевого осередку ВГО "Сокіл" Георгій Сьомін у своєму коментарі зазначив: "З погляду декомунізації ‒ це доволі важлива подія. Ми проводимо українізацію, знімаючи дошки совєцьким діячам та встановлюючи дошки українським ідеологам, людям які боролися за Україну. Дошки зняті. В Полтаві залишаються пам'ятники Ватутіну та Зигіну. Цю проблему потрібно вирішувати".

Світлини: photos.app.goo.gl.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"