ВО "Свобода"

ENG

21 травня
Один з убивць свободівця Олега Супруненка надав важливі покази у справі
Один з убивць свободівця Олега Супруненка надав важливі покази у справі

21 травня 2018 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської области продовжив розгляд по суті справи щодо вбивства Олега Супруненка, голови фракції ВО "Свобода" в Миргородській міськраді, очільника місцевої "Свободи". На цьому засіданні суд отримав важливі свідчення ‒ зізнання Олександра Гребенюка, одного з нападників, якого вже запроторили за ґрати на 7 років.

На розгляд справи прибули очільник Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Валерій Черняков, очільник міської "Свободи" Юліан Матвійчук, полтавські свободівці-депутати різних рівнів, родичі Олега, небайдужі громадяни.

У клітці для підсудних перебували обвинувачені ‒ депутат Миргородської міськради "ляшківець" Хачатур Хачатрян, якому інкримінують замовлення і організацію побиття, та один із виконавців Левон Марданян.

Перед початком відеодопиту Олександра Гребенюка адвокати підсудних подали клопотання про заборону журналістам знімати відкрите судове засідання. Суддя задовольнила клопотання адвокатів та заборонила проводити фото- та відеозйомку, а також аудіофіксацію відеоконференції, допиту свідка.

Під час відеоконференції Гребенюк зізнався у скоєному та докладно розповів про підготовку нападу та жорстоке побиття загиблого.

Зі слів свідка, відомо що:

1. "Ляшківець" Хачатур Хачатрян планував залякати колегу, депутата Олега Супруненка - нанести важкі, легкі та інші тілесні травми;

2. Нападників було четверо (організатор ‒ Хачатур Хачатрян, його брат Руслан Хачатрян, Левон Марданян та сам Олександр Гребенюк);

3. Всі четверо нападників знали, що Олег ‒ депутат Миргородської міськради.

4. Удари Олегу завдавали одночасно. Били алюмінієвими битками та арматурою;

5. Перед нападом за Олегом стежили. Підсудні дізнавались, коли він повертався додому з заводу та яким маршрутом.

6. Збираючись на злочин, Хачатур Хачатрян сказав поплічникам приховати обличчя, щоб Олег не впізнав їх, та залишити мобільні телефони вдома;

7. На місце нападу злочинну групу привіз невідомий чоловік 50-60 років (ред. ‒ з інших джерел відомо, що це був керівник громадянського формування з охорони громадського порядку "Оберіг" Микола Лепьошкін).

8. Був ще інформатор, який повідомляв час, коли Олег виходив із заводу. Особу цього інформатора не встановлено.

9. Після жорстокої розправи Хачатур Хачатрян сказав Гребенюку забрати речі Олега, щоб ініціювати пограбування, та перенесли націоналіста в инше місце.

10. Удари завдавали по всьому тілу, зокрема по голові. Найбільше били націоналіста Хачатур та Руслан Хачатряни.

11. Після скоєного злочину вони зустрічались з Хачатуром, коли дізнались, що Олег потрапив до реанімації, обговорювали, як себе поводити.

"Свобода" переконана, що депутат-свободівець Олег Супруненко загинув унаслідок політичної розправи, через його активну депутатську роботу, принциповість та чесність. Свідки обвинувачення не допитані, тому що не з'явились на засідання. Суддя відклала судовий розгляд на 14 червня 13:30.

Зазначимо, що депутату "ляшківцю" Хачатряну та Марданяну оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 28 ("Вчинення злочину організованою групою осіб за попередньою змовою"), ч. 2 ст. 121 ("Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого") та ч. 2 ст. 185 ("Крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб") Кримінального кодексу України. Руслан Хачатрян перебуває у розшуку.

На попередньому засіданні слухали свідків обвинувачення poltava.svoboda.org.ua

Підсудні Левон Марданян та Хачатур Хачатрян
Підсудні Левон Марданян та Хачатур Хачатрян

Відеоконференція допиту Олега Гребенюка
Відеоконференція допиту Олега Гребенюка

Миргород. Полтавські свободівці на судовому засіданні
Миргород. Полтавські свободівці на судовому засіданні

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"