ВО "Свобода"

ENG

20 травня
В урочищі Триби під Полтавою "Свобода" вшанувала жертв політичних репресій
В урочищі Триби під Полтавою "Свобода" вшанувала жертв політичних репресій

20 травня 2018 року очільник Полтавської обласної організації Валерій Черняков та очільник міської "Свободи" Юліан Матвійчук разом із депутатами-свободівцями та активістами об'єднання вшанували жертв тоталітарного-окупаційного комуністичного режиму біля меморіялу жертвам репресій 30-х років XX століття в урочищі Триби неподалік Полтави.

Керівник Полтавської міської організації ВО "Свобода", очільник фракції в Полтавській міськраді Юліан Матвійчук констатував, що відвідини урочища - це спомин про тих, хто віддав своє життя, аби ми нині жили.

Юліан Матвійчук, керівник Полтавської міської організації ВО "Свобода", очільник фракції в Полтавській міськраді
Юліан Матвійчук, керівник Полтавської міської організації ВО "Свобода", очільник фракції в Полтавській міськраді

"Радянська Росія окупувала Україну у 20-х роках. Коли УНР воювала проти більшовиків, а молоді хлопці помирали в Крутах, всі інші сиділи по своїх домівках і чекали кращої долі. Тоді вони не вийшли на захист української держави.

Репресії, які були потім в 30-х роках, - один з елементів геноциду українського народу і експерименту над нацією. Перший експеримент був у 1932-33 роках, коли насильно голодом винищували найкращий цвіт української нації, через те що український народ у своєму генофонді має господарський ген. Експеримент над цілим народом тривав 70 років, - наголосив Юліан Матвійчук, - Зараз ми відновлюємо цвіт нації, який був знищений. Викладачі університетів, шкіл та дитячих садочків повинні виховувати дітей в українському дусі" ВІДЕО: youtu.be.

Депутат Полтавської міськради від ВО "Свобода" Вадим Ямщиков розповів, що репресії торкнулися і його рідні:

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міськради від ВО "Свобода"
Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міськради від ВО "Свобода"

"Це чорна сторінка для моєї сім'ї. В Глобинському районі було село засноване моїми прадідами. Вони вели антирадянську пропаганду. Один із них був представником на З'їзді хліборобів у Києві, на якому гетьманом України було обрано Скоропадського. Через це мою сім'ю не обійшли радянські репресії. В 30-х роках більшість мешканців села відправили в Сибір за їхню любов до України. У 1937 році у будинку СБУ, тоді НКВД, мій дід був розстріляний і вивезений в урочище Триби, - зазначив Вадим Ямщиков, - Для мене вкрай важливо - вшанувати пам'ять всіх розстріляних та репресованих окупантами. В тридцятих роках була знищена українська інтелігенція та господарники. Нам потрібно відродити свою націю Ми повинні боротися за Україну для українців". ВІДЕО: youtu.be.

Свободівці поклали квіти до могил в урочищі Триби та пошанували пам'ять тисяч закатованих та розстріляних окупантами українців.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"