ВО "Свобода"

ENG

4 квітня
Анатолій Ханко: Громада проголосувала за перейменування аеропорту Полтави на честь Івана Мазепи
Анатолій Ханко: Громада проголосувала за перейменування аеропорту Полтави на честь Івана Мазепи

На засідання сесії Полтавської обласної ради винесуть питання про перейменування міжнародного аеропорту у Полтаві на честь гетьмана Івана Мазепи. Про це 4 квітня 2018 року під час прес-конференції заявив заступник голови обласної ради свободівець Анатолій Ханко. Журналістам презентували результати публічної консультації щодо назви міжнародного летовища в місті Полтава.

Протягом двох місяців громадськість обговорювала, на честь якого видатного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт "Полтава". Серед варіянтів були Микола Гоголь, Іван Котляревський, Іван Мазепа, Симон Петлюра та Григорій Сковорода.

Всього в голосуванні взяли участь 6840 громадян ‒ мешканців Полтавської області, з них ‒ 2387 віддали свої голоси за назву аеропорту на честь гетьмана Івана Мазепи.

"Ми звернемося до заступника голови облдержадміністрації Андрія Пісоцького, який курує тему аеропорту. Спершу має відбутися обговорення назви в колективі аеропорту. І тільки потім адміністрація підготує подання до обласної ради. Далі ‒ вирішуватимуть депутати.

Пам'ятник Івану Мазепі у Полтаві
Пам'ятник Івану Мазепі у Полтаві

Я вболівав за Івана Мазепу. Тож, дякую усім, хто підтримав цей варіянт. Як на мене, назва має носити певний національний колорит і унікальність. Одним із таких поборників і є Іван Мазепа", ‒ зазначив Анатолій Ханко.

Нагадаємо, "Свобода" запропонувала долучити громадськість до обговорення майбутньої назви міжнародного летовища у Полтаві перед ухваленням рішення обласною радою. Детальніше: poltava.svoboda.org.ua.

Полтавська область стала першою в Україні, де пройшли публічні консультації. Це відбулося в межах кампанії, яку реалізує ВІ "Активна Громада" від Інституту "Республіка".

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"