ВО "Свобода"

ENG

2 квітня
Депутати-свободівці забили на сполох через екологічну небезпеку на Лохвиччині
Депутати-свободівці забили на сполох через екологічну небезпеку на Лохвиччині

2 квітня 2018 року у Полтаві відбулося засідання президії обласної ради, на якому депутат від ВО "Свобода" Віктор Щуров підняв питання щодо незаконного викиду небезпечних відходів у Лохвиці, що на Полтавщині, біля осель мешканців. Завдяки рішенню президії питання детально розглянуть на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

За словами Віктора Щурова, бурові відходи несанкціоновано виливають біля селищ Сенча, Засулля та Кононівка.

"Мешканці селищ в ніч з 14 на 15 березня бачили, як до городів, на поля та дорогу приїздили автомобілі та скидали буровий розчин, який з'явився через діяльність місцевого підприємства із видобутку вуглеводнів. Щонайменше 80 м³ відходів водій асенізаторського автомобіля сенчанського комунального підприємства "Паросток" вилив практично під городи односельцям. Ми вже мали справу з буровим розчином, тому можемо з впевненістю стверджувати, що це саме він. Сенчанське комунальне підприємство "Паросток" та Київське ТОВ "Екоенергопром" підписали угоду, згідно з якою "Паросток" мав надавати послуги "Екоенергопрому" з вивезення рідких нечистот з об'єктів замовника в кількості 992 м³ щомісяця.

Угода із підприємством укладалася лише на вивезення побутових рідких відходів із "китайської" бурової. Тобто з їдальні, душових та від пральних машин. На инші відходи фірма надала 16-кубовий "МАЗ", який мав вивозити відходи на Кременчук. Як потрапили вони на територію Сенчі вони сказати не можуть.

Буровий розчин необхідно утилізувати у спеціяльно відведених місцях, але аж ніяк не в городах людей. Ми разом із громадою відвідали місця забруднення. На фотографіях видно, як масним струмком стікає у землю мазут", ‒ прокоментував ситуацію Віктор Щуров.

З цього приводу у селищах вже відбулися громадські збори через небезпечну екологічну ситуацію. В обговоренні взяли участь депутати-свободівці різних рівнів: обласної ради Віктор Щуров та з районної Микола Голінко. 1 квітня на громадському зібранні в Сенчанському Будинку культури Віктор Щуров заявив: "Впевнений, що сільський голова читав угоду, адже комунальне підприємство перебуває у прямому підпорядкуванні сільської ради, тобто ОТГ. Коли підписували цю угоду, то хоча б подумки порахували й подумали, де може з однієї бурової набратися щомісяця майже 1000 м³ побутових рідких відходів? Але в їхніх очах загорілися оті 200 тисяч гривень за місяць, а до кінця року ‒ 2 мільйони гривень. Тільки навіщо тоді борються громада та депутати обласної ради за підняття рівня води в Сулі шляхом будівництва гідроспоруд, якщо ви де завгодно навколо себе виливаєте оту гидоту? "Риба гниє з голови" ‒ так говорить народне прислів'я".

11 квітня в Сенчу приїде екологічна комісія обласної ради. А наступного дня у Лохвиці відбудеться виїзне пленарне засідання сесії обласної ради.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"