ВО "Свобода"

ENG

13 березня
Суд почав розгляд справи по суті та продовжив арешт обвинуваченим у вбивстві депутата-свободівця Олега Супруненка
Суд почав розгляд справи по суті та продовжив арешт обвинуваченим у вбивстві депутата-свободівця Олега Супруненка

13 березня 2018 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської области почав розгляд справи по суті щодо вбивства депутата-свободівця Олега Супруненка. Обвинуваченим у побитті націоналіста, яке призвело до його смерті ‒ депутату Миргородської міської ради ляшківцю Хачатуру Хачятряну та Левону Марданяну ‒ було продовжено термін тримання під вартою. На засіданні були присутні побратими Олега, зокрема і полтавські свободівці та сокільці, які слідкували за дотриманням законності та прозорості судового процесу.

Сьогодні суд заслухав потерпілих ‒ дружину Олега Аніку та його батьків, які вимагали максимального покарання для вбивць. У процесі засідання до зали прийшли невідомі люди (ймовірно родичі обвинувачених), які намагалися спровокувати громаду ‒ зчинився ґвалт. На вимогу судді частина громади вийшла із зали і засідання продовжилося.

На засіданні прокурор зачитала обвинувачення депутату "ляшківцю" Хачатряну та Марданяну про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 28 ("Вчинення злочину організованою групою осіб за попередньою змовою"), ч. 2 ст. 121 ("Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого") та ч. 2 ст. 185 ("Крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб") Кримінального кодексу України. Адвокати захисту також зачитали цивільні позови від дружини Олега його батька й матері щодо стягнення матеріальної компенсації з обвинувачених.

Розслідуванням встановлено, що обвинувачений Хачатрян створив організовану злочинну групу для підготовки та вчинення тяжкого злочину, до якого він залучивши свого брата, який досі перебуває в розшуку, Олександра Гребенюка та Левона Марданяна. Слідство встановило, що Ляшківець також організував перевезення учасників нападу, знаряддя вчинення злочину та брав активну участь у побитті націоналіста.

Як зазначила прокурор, один із нападників, Олександр Гребенюк, визнав, що вони відслідковували рух Олега від роботи та додому та поділили обов'язки щодо нападу. Нагадуємо, що 6 березня 2018 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської области відправив Олександра Гребенюка за ґрати: svoboda.org.ua

¬.

У процесі свідчення дружина Олега Аніка висловила занепокоєння, що Микола Лепьошкін, який привіз нападників у балаклавах та з металевими дубинками на місце злочину, не притягнений до відповідальності. Аніка зазначила, що Лепьошкін ‒ громадянин РФ, керівник громадянського формування з охорони громадського порядку "Оберіг", розформування якого намагався добитися Олег Супруненко.

Суддя призупинила слухання справи та перенесла засідання на 17 квітня. Також було задоволено клопотання прокурора про продовження обом обвинуваченим термін отримання під вартою на 60 днів. Двоє обвинувачених Хачатур Хачатрян та Левон Марданян перебувають у СІЗО з 19 вересня 2017 року, термін отримання під вартою мав закінчитися 18 березня.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"