ВО "Свобода"

ENG

9 березня
На Полтавщині відзначили річницю народження українського генія Тараса Шевченка
На Полтавщині відзначили річницю народження українського генія Тараса Шевченка

9 березня 2018 року на Полтавщині відбулися заходи, приурочені до 204-річчя з Дня народження Тараса Шевченка. До вшанування пам'яти Кобзаря долучилося керівництво району, депутати всіх рівнів, громадські активісти та місцеві громади Полтавщини.

В обласному центрі біля пам'ятника Кобзарю відбувся урочистий захід, організований місцевою "Свободою". Близько 100 полтавців заспівали державний славень України, згадали безсмертний "Заповіт" Шевченка та його настанови, поклали квіти до підніжжя пам'ятника Пророку.

Під час зібрання голова Полтавської міської організації ВО "Свобода" Юліан Матвійчук звернувся до громадян: "Сьогодні ми відзначаємо день народження великої людини, нашого Пророка. Все необхідне для побудови великої держави і великої нації українців давно прописано Шевченком у "Кобзарі". Слово було його зброєю. Він писав: "Борітеся ‒ поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!". Все наше життя ‒ це боротьба. Будьмо сильними, як заповідав Тарас. Ніколи не можна зупинятись на досягнутому. Обрав свій шлях ‒ то йди по ньому до кінця!".

Заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода", боєць батальйону "Азов" Анатолій Ханко зазначив: "Кобзар" ‒ це джерело натхнення до боротьби та відродження нації. Незважаючи на час, слова Шевченка не втратили актуальности. У більшості хлопців на передовій є своє маленьке видання "Кобзаря". Молода кров і пророчі слова Шевченка спонукають рухатися вперед до перемоги".

Завершилась акція традиційним декламуванням віршів українського генія.

У Гадячі громада організувала прибирання біля пам'ятника Шевченку та провела народне віче.

Очільник міського осередку "Свободи" Олександр Сиваш у своєму виступі зазначив: "Тарас Шевченко буде жити у серцях мільйонів українців. Зараз, як і в часи Тараса, Україна в борні. Та ми не здаємося. Минуло більше 200 років, а наш національний геній продовжує об'єднувати у боротьбі за збереження нашої держави, нашої Батьківщини".

Голова районної організації Микола Ніколаєв також привітав містян із річницею народин Пророка. Завершився захід декламацією віршів Шевченка.

9 березня у Пирятині громада вшанувала генія покладанням квітів до його пам'ятника.

Прес-служба ВО "Свобода"