ВО "Свобода"

ENG

6 березня
Суд відправив за ґрати одного з убивць свободівця Олега Супруненка
Суд відправив за ґрати одного з убивць свободівця Олега Супруненка

6 березня 2018 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської области запроторив за ґрати Олександра Гребенюка ‒ одного з членів банди, яка вбила депутата Миргородської міськради свободівця Олега Супруненка.

Олександр Гребенюк зізнався, що разом з иншими членами організованої злочинної групи брав участь у жорстокому побитті націоналіста, яке призвело до його смерти, та співпрацює зі слідством.

Олександр Гребенюк
Олександр Гребенюк

Миргородський міськрайонний суд затвердив угоду про визнання винуватости, укладену між прокурором та Олександром Гребенюком. Обвинуваченого засудили до 7 років позбавлення волі. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 121 ("Умисне завдання тяжкого тілесного ушкодження з метою залякування потерпілого, що спричинило його смерть, вчинене у складі організованої злочинної групи") та ч. 2 ст. 185 ("Крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб") КК України.

Судовий розгляд щодо решти двох обвинувачених ‒ депутата Миргородської міськради від партії Ляшка Хачатура Хачатряна, який замовив побиття, та Левона Марданяна ‒відбудеться незабаром.

Прокурор повідомив Хачатряну та Марданяну про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 28 ("Вчинення злочину організованою групою осіб за попередньою змовою"), ч. 2 ст. 121 ("Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого") та ч. 2 ст. 185 ("Крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб") Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування також встановили причетність до вбивства четвертого підозрюваного, який перебуває в розшуку.

"Ми вважаємо, що наш побратим Олег Супруненко загинув унаслідок цілеспрямованого замаху на ого життя та здоров'я, і причиною стали його політичні погляди. Суд ухвалив справедливе рішення ‒ один убивця вже за ґратами, залишилися ще троє. "Свобода" вимагає об'єктивного розслідування та покарання всіх винних!" ‒ наголосив керівник Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Валерій Черняков.

Довідка: 12 липня 2017 року Хачатур Хачатрян та його спільники чекали у засідці на депутата-націоналіста Олега Супруненка, який їхав з роботи. Діючи за заздалегідь розробленим планом, нападники завдали йому тяжких поранень, після чого покинули непритомним на узбіччі. Більше трьох тижнів свободівець перебував у реанімації, а 7 серпня пішов із життя.

Прес-служба ВО "Свобода"