ВО "Свобода"

ENG

2 березня
Котелевська райрада підтримала ініціятиву свободівця про допомогу при народженні дитини
Котелевська райрада підтримала ініціятиву свободівця про допомогу при народженні дитини

2 березня 2018 року сесія Котелевської районної ради підтримала запропонований депутатом-свободівцем, очільником районного осередку ВО "Свобода" Олександром Ілюхою проєкт рішення про звернення до уряду, Верховної Ради та Президента України щодо збільшення розмірів виплат сім'ям, у яких народилися діти. Разом з тим, райрада провалила голосування за ініціятиву націоналіста про використання революційного стяга ОУН на території Котелевського району.

Олександр Ілюха у своєму виступі наголосив: "З метою створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини закон передбачає надання одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною, допомоги при народженні дитини. У даний час розмір допомоги становить 41 280 гривень. Виплата здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами. Встановлений розмір не дозволяє батькам створити належні умови для повноцінного утримання та виховання дитини. Пропонуємо збільшити розмір державної допомоги при народженні дитини".

Свободівець також запропонував низку инших проєктів рішень, які депутатська більшість не підтримала. Це, зокрема, ініціятива внести зміни й доповнення до програми "Турбота" та надати з місцевого б'юджету не менше 1 тис. грн сім'ям, що проживають на території Котелевського району і у яких народилися діти. Нагадаємо, що на пленарному засіданні селищної ради 5 жовтня 2017 року ініціятиву Олександра Ілюхи щодо надання із селищного б'юджету сім'ям, у яких народилися діти, також не було підтримано.

Одним із суперечливих питань виявилася пропозиція депутата-націоналіста щодо використання революційного прапора ОУН на території Котелевського району.

"Зважаючи на істинну ідеологію червоно-чорного стяга ‒ прапора країни, яка охоплена боротьбою, та з нагоди 89-річчя від дня створення ОУН, я подав рішення про підняття революційного стяга біля адміністративного будинку Котелевської районної ради, а також на будівлях, де розміщуються органи місцевого самоврядування, революційного прапора ОУН у певні дати, пов'язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яти героїв. На жаль, депутати не підтримали цю ініціятиву ‒ за неї проголосував лише я. Хлопці воюють на фронті, кожен другий іде в бій з цим прапором, але чиновники ігнорують цей аспект та продовжують удавати, що нічого не відбувається", ‒ зауважив Олександр Ілюха.

Додамо, що рішення про офіційне використання червоно-чорного прапора на найближчих засіданнях сесій свободівці Полтавщини ініціюють у Миргородській міській та районній радах, а також у Семенівській районній раді.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"