ВО "Свобода"

ENG

20 лютого
Полтавщина відзначила річницю подій на Майдані
Полтавщина відзначила річницю подій на Майдані

20 лютого 2018 року на Полтавщині свободівські організації вшанували пам'ять героїв Небесної сотні та вояків, що загинули на Сході, захищаючи незалежність України.

У Кременчуці за ініціятиви місцевої "Свободи" та инших націоналістичних організацій відбувся мітинг-панахида за загиблими героями Небесної сотні. Активісти зібралися біля пам'ятного знака Героям Небесної сотні, щоби вшанувати полеглих під час Революції гідности. Панахиду за загиблими відслужив священик Свято-Миколаївського Собору УПЦ КП.

Кременчук. Мітинг-панахида за загиблими героями Небесної сотні
Кременчук. Мітинг-панахида за загиблими героями Небесної сотні

Миргородська "Свобода" організувала мітинг-реквієм пам'яти Небесної сотні. Захід відбувався біля меморіяльної дошки Героям Майдану, яку встановили за ініціятиви свободівця Олега Супруненка.

Гадяцька "Свобода" у кіно-концертному залі "Дружба" долучилися до проведення вечора пам'яти Небесної сотні, після чого всі вирушили до пам'ятника Небесній сотні на мітинг-реквієм вшанувати полеглих героїв.

Представники Диканської районної організації у Великобудищанській загальноосвітній школі І‒ІІІ ступенів долучилися до проведення заходу пам'яти. Біля пам'ятного знака героям Небесної сотні у Будищах, одного з найперших в області, свободівці вшанували героїв хвилиною мовчання.

Представники Семенівської, Чорнухинської, Решетилівської районних організацій ВО "Свобода" разом із громадою вшанували чин героїв Небесної сотні покладанням квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку.

Пирятинська "Свобода" приєдналася до відкриття пам'ятника Небесній сотні. Котелевська "Свобода" вшанувала чин героїв з учнями котелевської загальноосвітньої школи І‒ІІІ ступенів.

Лубенська "Свобода" долучилася до мітингу-реквієму з нагоди річниці подій на Майдані у сквері Небесної сотні. Перед присутніми виступив лубенський свободівець, активний учасник Революції гідности Микола Біляєв: "Я знав деяких хлопців з Небесної сотні і сам був на Майдані. І тому можу стверджувати, що їхнім ідеалом була незалежна Українська держава. Вони жертвували собою, щоби захистити право українців бути господарями на своїм землі. Їхня жертва допомогла нам, мільйонам українців, переосмислити себе, оновити своє відношення до Батьківщини та участи в її розбудові. Їхні душі для багатьох українців стали ліхтарями, які допомогли вийти з темряви духовної окупації. Тому їхня жертва не була марною. У той час, як новітні герої захищають наш мир, ми, люди цивільні, маємо докладати зусиль на будівництво нашої нації та держави. Будуйте міцний фундамент з підтримки української мови, культури та історії. Закладайте міцні мури-стіни, підтримуючи нашу армію. Формуйте надійну покрівлю із взаємодопомоги та підтримки один одного. Разом нам під силу збудувати міцний, затишний, великий будинок для всіх українців".

Полтавська "Свобода" та "Сокіл" біля ґрафіті-меморіялу "Загиблим борцям за незалежність України" разом з иншими націоналістичними організаціями вшанували пам'ять героїв Небесної сотні та вояків, що загинули на Сході, захищаючи незалежність України.

Разом з усією патріотично налаштованою громадою націоналісти провели віче-реквієм, запалили свічки та принесли квіти.

Свободівець Юліан Матвійчук, активний учасник Революції гідности та московсько-української війни, поділився спогадами про Майдан: "Уперше за 300 років ми отримали справжній шанс змінити вектор розвитку нашої держави. Мільйони українців вийшли на Майдан, щоби повернути країну на европейський шлях, щоб вибороти краще майбутнє для своїх дітей. Ніхто не знав, що все завершиться розстрілами, Небесною сотнею. Ми стояли за ідею. Саме тому ми хочемо завершити справу загиблих героїв. Небесна сотня спостерігає за нами, про це весь час варто пам'ятати".

Захід завершився виконанням державного славня та покладанням квітів до меморіялу.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"