ВО "Свобода"

ENG

11 лютого
У Полтаві вшанували пам'ять бійця "Легіону Свободи" Дмитра Коряка
У Полтаві вшанували пам'ять бійця "Легіону Свободи" Дмитра Коряка

11 лютого 2018 року з ініціятиви Полтавської міської та обласної організації ВО "Свобода" та за участи громади відбувся захід пам'яти "Україна, яку омріяв Дмитро Коряк" з нагоди третьої річниці від дня загибелі Дмитра Коряка "Брата", стрільця-кулеметника у складі полку "Азов", який загинув під час операції з визволення селища Саханка поблизу Маріуполя.

Вшанувати пам'ять героя прийшло більше сотні полтавців, серед них майданівці, волонтери, учасники московсько-української війни та небайдужі полтавці. На заході також був присутній народний депутат-свободівець Андрій Іллєнко. Захід розпочався з виконання державного славня, після чого кожен охочий мав нагоду висловитися.

Друзі Дмитра Коряка згадали, як він очолював полтавську самооборону, яка була створена задля збереження правопорядку у місті, яке тоді було деморалізоване. "Дмитро проявив себе як життєрадісна, дружня людина та постійно жартував", ‒ говорили вони.

У своєму виступі побратим Дмитра, легіонер Юліан Матвійчук згадав щасливі моменти, коли той ще був живий: "Дмитро був завжди радикальним у своєму виборі ‒ правильно розставляв пріоритети".

Він був прихильником ВО "Свобода". Неодноразово брав участь у акціях націоналістів. З початком Революції гідности Дмитро покинув своє попереднє життя і цілковито поринув у боротьбу. Він курсував між київським і полтавським майданами, очолив полтавську самооборону. Дмитро прагнув очистити правоохоронну систему, організував різні акції що мали люстраційний характер. Згодом він попрямував на Донбас, на фронт до побратимів. У 2014 році він увійшов до ладу добровольців полку спеціяльного призначення "Азов".

"Дмитро казав, що починати слід із себе ‒ з недопалка, викинутого в урну, ‒ говорить Юліан Матвійчук. ‒ У 2015 році у Полтаві вулицю Червоноармійську перейменували на вулицю Дмитра Коряка. Побачивши табличку з новою назвою вулиці, названу на його честь, я згадав, що рік тому ми стояли поруч біля окопу… Розумієш, що життя може закінчитися в будь-який момент. У цьому залі дуже багато таких людей, як він, котрі робили революцію в Полтаві та Києві. Він приклад для инших".

Слово також надали матері Дмитра Тамарі Коряк. Вона подякувала присутнім за те, що не забувають його подвиг, що вулиця названа ім'я Дмитра: "Це дуже допомагає жити і тримає на цьому світі. Дай Боже, щоб все вийшло так, як він хотів".

На важливості вшанування і підтримки бійців та їхніх родин наголосив Андрій Іллєнко: "Вшанування воїнів, які віддали своє життя за Україну, ‒ це наш святий обов'язок. Їхня смерть не має бути даремною, забутою чи спаплюженою. Зараз ми живемо в надзвичайно складний час для нашої України, та якщо взяти нашу історію ‒ легко ніколи не було. На нас лежить величезна відповідальність. Наше покоління має зберегти Україну для наступників. Такі хлопці, як Дмитро Коряк, віддали найважливіше ‒ своє життя. Вони не перекладали відповідальність на инших, не чекали, що хтось за них це має зробити. Тому ми називаємо їх героями. В наших силах все змінити, зупинити владу, як ми це зробили на Майдані. Вимоги Революції гідности невиконані. Ми маємо дійти до кінця, побудувати ту Україну, яку омріяв Дмитро Коряк, в якій ми обов'язково згадаємо кожного героя, який віддав своє життя за Україну".

Захід завершився хвилиною мовчання.

14 лютого 2015 року Дмитро був похований як український герой на Алеї героїв полтавського центрального міського кладовища. Посмертно Дмитра Коряка було нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня та почесним знаком "Маріуполь. Відстояли ‒ Перемогли". 15 липня 2015 року відкрито пам'ятну дошку на фасаді ПНТУ. Також на честь героя перейменували одну з вулиць Полтави та Карлівки. Рішенням Миргородської міської ради "За мужність і героїзм, незламність духу при захисті державного суверенітету та територіяльної цілісності України присвоєно звання "Почесний громадянин міста Миргорода" (посмертно)". Крім того, Миргородській спеціялізованій школі I-III ступенів № 5 присвоєно ім'я Дмитра Коряка.

Юліан Матвійчук ділиться спогадами про Брата
Юліан Матвійчук ділиться спогадами про Брата
Полтавські нацгвардійці
Полтавські нацгвардійці
Тамара Коряк
Тамара Коряк
Полтавці заспівали державний славень
Полтавці заспівали державний славень
Андрій Іллєнко прийшов вшанувати чин Дмитра Коряка
Андрій Іллєнко прийшов вшанувати чин Дмитра Коряка

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"