ВО "Свобода"

ENG

1 січня
У Полтаві "Свобода" відзначила день народження Степана Бандери смолоскипним маршем
У Полтаві "Свобода" відзначила день народження Степана Бандери смолоскипним маршем

1 січня 2018 року біля входу в "Злато місто" розпочався смолоскипний марш, приурочений 109-й річниці від дня народження Степана Бандери. Організаторами дійства виступили Полтавська обласна "Свобода" та "Сокіл". До акції долучилися патріотичні організації міста й регіону.

Близько двохсот полтавців прийшли вшанувати величну постать. Запаливши смолоскипи, націоналісти рушили центральною вулицею міста. Долучилися до ходу і учасники російсько-української війни.

Колона, на чолі якої йшла молодь із зображенням Степана Бандери, прямувала до пам'ятника Іванові Мазепі, скандуючи патріотичні гасла: "Героям слава", "Україна понад усе", "Слава Україні ‒ героям слава! Слава нації ‒ смерть ворогам!", "Пам'ятай, чужинець, тут господар ‒ українець!", "Степанові Бандері ‒ слава!", "Наша країна ‒ наші герої!".

Світлини: goo.gl.

"Ми пройшли центральною вулицею міста, аби показати, що слава, звитяга та віра в ідею житимуть вічно. Провідник Бандера говорив про державу Україну, яку потрібно не просто здобути, але й наповнювати українським змістом. Сьогодні ми нагадали про це полтавцям", ‒ зазначив очільник Полтавської міської організації ВО "Свобода" Юліан Матвійчук.

Марш завершився загальним вічем, під час якого заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Роман Чабановський наголосив: "Такі акції мають дві основні мети: по-перше, вшанувати людей, які віддали своє життя служінню українському народу, боротьбі за Українську Державу; по-друге, втілювати ідей, які пропагували герої. Степан Бандера ‒ один із найвизначніших людей у нашій історії. Він надав нам основи і бачення майбутнього держави. Сьогодні його вшановують по всій Україні, і що найбільш важливо ‒ у фронтовій Авдіївці, де також проходить марш на його честь.

Боротьба за Українську Державу триває, і ми повинні перемогти. На цьому шляху маємо спротив від нинішніх політиків, зокрема, і полтавських. Ми робили все для того, щоб у нас в місті з'явилася вулиця Бандери, але, на жаль, голова обласної адміністрації під час декомунізації просто викреслив цю назву з переліку вулиць, які перейменовували. Вони побоялися, що широкі маси населення надихнуться націоналістичними ідеями".

Прес-служба ВО "Свобода"