ВО "Свобода"

ENG

24 грудня 2017
Ганна Капустян взяла участь у конференції до 80-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола
Ганна Капустян взяла участь у конференції до 80-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола

24 грудня 2017 року свободівка, доктор історичних наук та професор Ганна Капустян взяла участь у четвертій науково-практичній конференції "Чорноволівські читання: візія майбутнього України", яка відбулася в Києві з нагоди 80-ої річниці з дня народження Героя України В'ячеслава Чорновола.

Серед учасників конференції доктори історичних наук, кандидати, аспіранти та студенти з новим небайдужим поглядом на постать лідера українців. Матеріали конференції будуть видані окремою збіркою.

Ганна Капустян представила дослідження "Деякі аспекти політичної корупції українського сьогодення", у якій наголосила, що суттєвою причиною гальмування демократичних процесів українського державотворення на сучасному етапі залишається саме політична корупція.

"Імперське минуле України і до цього часу дається взнаки в підходах до проведення системних реформ в Україні. Руйнація кримінально-олігархічної економіки й формування середнього класу ‒ завдання, які потребує розв'язати українське суспільство. На цьому і наголошував В'ячеслав Чорновіл. Однак сучасна соціальна структура України характеризується різкою розбалансованістю. І в першу чергу глибоким проваллям між незначною багатою верхівкою, що володіє переважною часткою національного доходу й значним відсотком бідного населення, яке неспроможне подолати прірву бідності та набути статусу середнього класу.

Український Євромайдан 2013-2014 року протестував проти кричущої соціальної несправедливості й катастрофічної майнової і політичної нерівності. Розпач від нездійснених назрілих суспільних перетворень посилився усвідомленням у незмінності кримінально-олігархічної соціально-економічної основи суспільства, яка забезпечує динаміку суспільних відносин, заснованих на корупції, соціальній несправедливості.

Українській спільноті важливо наздогнати цивілізований світ у власне ціннісному ракурсі, здійснивши системні реформи в судовій гілці влади, ЦВК, Конституційному суді, Верховному суді, відмовляючись від системи політичного квотування важливих державницьких інституцій, позбавляючи їх залежності від політичних партій", ‒ зазначила у своєму виступі свободівка.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"