ВО "Свобода"

ENG

22 грудня 2017
Юліан Матвійчук: Полтавська свобода підтримає бюджет розвитку, а не проїдання та розкрадання!
Юліан Матвійчук: Полтавська свобода підтримає бюджет розвитку, а не проїдання та розкрадання!

22 грудня 2017 року відбулося засідання тринадцятої сесії Полтавської міської ради на якій депутати розглянули суперечливі проекти рішень щодо міського бюджету на 2018 рік, мораторію на встановлення МАФів у Полтаві, питання автостоянки біля Прирічкового парку та інше.

Позицію ВО "Свободи" щодо розміщення стоянки в Прирічковому парку висловив депутат Вадим Ямщиков. Націоналіст попросив виключити питання №20 щодо будівництва парковки у Прирічковому парку. В результаті дискусії депутати проголосували за зняття цього питання з порядку денного сесії.

Полтавський бюджет 2018 ‒ відро дьогтю в діжці меду.

Фракція ВО "Свобода" утрималася від голосування за бюджет, оскільки він був написаний за тиждень до прийняття, а розданий депутатам за два дні до засідання сесії.

У своєму виступі очільник фракції ВО "Свобода" Юліан Матвійчук розповів про недоліки бюджету: "Наше завдання сьогодні удосконалити проект, тому що більшість цифр не збігається, а кошти не раціонально використовуються. Звісно, бюджетники отримають підвищену зарплатню, але вони працюватимуть із застарілою матеріально-технічною базою. Бюджет збільшився на 1, 1 мільярда гривень, але у Програмі розвитку ЖКГ на ремонт доріг декілька разів повторюються одні й ті вулиці. Зокрема, цьогоріч відремонтована вулиця Європейська, котру вже декілька разів латали у зв'язку з неякісним ремонтом. За такий бюджет голосувати не можна".

Попри невдоволення опозиційних фракцій, широка коаліція прийняла бюджет на 2018 рік.

Фракція ВО "Свобода" також не підтримала програму розвитку ЖКГ та благоустрою м. Полтави на 2018 рік, оскільки вважає, що програми не існує ‒ депутатам подали "голі" цифри без додаткових матеріалів, де має бути вказано які саме вулиці та будинки заплановані на ремонт.

Піар влади за рахунок платників податків.

Під час розгляду питання про висвітлення діяльності ради та фінансування ЗМІ на 2018 рік, Юліан Матвійчук наголосив, що фракція ВО "Свобода" категорично проти фінансової допомоги приватним телеканалам та закликав депутатів не голосувати за проект рішення.

"Гроші виділяються, зокрема, приватним телеканалам "ІРТ" та "Місто", які знімають виключно власника цих ЗМІ, депутата міськради від "БПП" Солідарність" Андрія Матковського. Це піар однієї персони за кошти платників податків. Краще ці 1, 5 мільйонів гривень спрямувати на освіту", ‒ закликав націоналіст. Рішення протягли!

Мораторій на встановлення МАФів у Полтаві.

Міський голова відмовився ставити на голосування свободівський проект рішення про мораторій на встановлення МАФів в Полтаві депутата Вадима Ямщикова.

Натомість проголосували поміркований проект секретаря міської ради Оксани Деркач, який дублює рішення 2013 року.

"З 2013 року у нас в місті діє комплексна схема розміщення тимчасових споруд, де є зони "А" і "Б", в яких ми ставити нічого не можемо, хоч є мораторій, хоч нема мораторію. Нам пропонують на сесії продублювати цю заборону. Мій проект мораторію ‒ забороняє нові МАФи у Полтаві до 1 січня 2019 року. Наголошую, що мораторій не проти підприємців. Я закликаю розробити нормальні положення, де б був визначений єдиний стандарт кіосків. Також, потрібно розробити карту, де будуть визначені місця для встановлення кіосків (керуючись комплексною схемою на розміщення ТС, прийнятою у 2013 році). Дозволи ж потрібно надавати на конкурсній основі. А те, що відбувається нині - покрите корупційними схемами. Я закликаю підтримати мою пропозицію і продовжити мораторій на рік. За цей час управління містобудування та архітектури міськвиконкому внесе необхідні зміни і доповнення. За таких умов, вже через рік мораторій можна скасовувати", ‒ пояснив Ямщиков Вадим.

Нагадуємо, що "Свобода" неодноразово виступала і на депутатських комісіях і на сесіях Полтавської міської ради з вимогою прибрати питання "МАФів" з порядку денного сесії. poltava.svoboda.org.ua

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"