ВО "Свобода"

ENG

26 грудня 2017
Свободівець Олександр Ілюха презентував нове краєзнавче видання "Історія Великорублівського краю (від початку заселення до 1943-го)"
Свободівець Олександр Ілюха презентував нове краєзнавче видання "Історія Великорублівського краю (від початку заселення до 1943-го)"

Очільник Котелевського районного осередку ВО "Свобода", історик-краєзнавець Олександр Ілоюха опублікував нове краєзнавче видання "Історія Великорублівського краю (від початку заселення до 1943-го)". Книга буде корисною для істориків, краєзнавців, викладачів і вчителів історії, а також тим, хто цікавиться історією краю.

"Історія Великорублівського краю (від початку заселення до 1943-го)" ‒ це краєзнавчий нарис, який розповідає про минуле чотирьох нинішніх сільських рад Котелевського району Полтавської области (Великорублівська, Ковалевська, Микілківська, Малорублівська).

"На упорядкування книги я витратив кілька місяців, але матеріял для дослідження збирався раніше. Більшість матеріялу публікується вперше. У цьому дослідженні мова піде про історію краю. Чому саме така назва? Відповідь очевидна, ‒ через намір цих рад об'єднатися у Великорублівську громаду із центром у с. Велика Рублівка.

До сьогодні місцеві краєзнавці друкували лише невеличкі та скупі публікації на цю тему. Цей доробок ‒ це перша спроба зібрати інформацію більш широко та змістовно. Вибір теми зумовлюється також її недостатньою вивченістю та необхідністю переосмислення на основі виданого матеріялу, який містить непідтверджені факти та недопустимі похибки. Кожне речення чи абзац має підґрунтя. Вірю, що публікація цієї книги стане невеличким рушієм до відродження славетного минулого Великорублівського краю ‒ сільської об'єднаної громади", ‒ розповів автор.

Книга розділена на кілька розділів. Перший ‒ описує дореволюційний період. Особлива увага була присвячена церковному питанню. Другий ‒ це проміжок часу існування Рублівського району (1923‒1931) з центром у с. Велика Рублівка, який здебільшого побудований на дослідженнях у архівних фондах Державного архіву Полтавської области, м. Полтава. Останній ‒ це край у часи совєцько-німецької війни (1941‒1943).

Книга була видана за підтримки Великорублівської сільської ради. Тираж ‒ 150 примірників. Ознайомитися з виданням можна у бібліотеках району.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"