ВО "Свобода"

ENG

18 грудня 2017
Полтавські свободівці заступилися за учасників бойових дій у їх праві на землю
Полтавські свободівці заступилися за учасників бойових дій у їх праві на землю

18 грудня 2017 року у Полтаві відбулася прес-конференція, присвячена законопроєкту №7363, згідно з яким всі пільги учасників бойових дій на Донбасі, які їм обіцяла влада, стануть черговим мітом!

У прес-конференції, що відбулася в ОКІА "Новини Полтавщини", взяли участь комбатанти "Легіону Свободи", помічник народного депутата Юрія Левченка Юліан Матвійчук та заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, а також представник "Координаційної ради Товариства ветеранів АТО Полтавщини" Тарас Лелюх.

Спікери акцентували увагу на тому, що "президентським" законопроєктом №7363 хочуть позбавити права українців отримувати та розпоряджатися землею для ведення особистого господарства. Зокрема, це стосується земельної ділянки в 2 га з правом вільно нею розпоряджатися без оподаткування.

Згідно з законопрєктом №7363 (Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у галузі земельних відносин) розмір ділянки с/г призначення скорочується до 1 га для всіх громадян України, запроваджується оподаткування, а також скасовується право вільно розпоряджатися землею протягом 7 років.

У своєму виступі Юліан Матвійчук наголосив: "Перед тим, як приймати цей законопроєкт, потрібно обов'язково провести обговорення з фермерами та представниками пільгових категорій, які підпадають під його дію. Тому ми звертаємося до президента, народних депутатів міських та обласних рад, журналістів, громадських діячів з проханням вплинути на ситуацію та не дати вкотре пограбувати українців. Також зареєстровано електронну петицію "Про відкликання законопроекту та відправлення його на громадські обговорення".

Представники 17 ветеранських організацій підписали лист-звернення, яке планують народним депутатам та прем'єр-міністру Володимиру Гройсману.

Анатолій Ханко наголосив на тому, що необхідно змінити редакцію законопроєкту: "Це президентський закон. Великі агрохолдинги у Верховній Раді мають своїх представників, які зацікавленні максимально забрати землю, тому кількість землі для людей зменшується. Хлопці та дівчата, які ризикували своїм життям на сході нашої країни, захищаючи нашу землю від російської армії, тепер обдурені. Редакцію законороєкту необхідно змінити!".

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"