ВО "Свобода"

ENG

25 листопада 2017
У Полтаві вшанували пам'ять жертв голодоморів
У Полтаві вшанували пам'ять жертв голодоморів

25 листопада 2017 року, в День пам'яти жертв Голодомору, полтавські "Свобода" та "Сокіл" організували щорічну науково-документальну виставку "Вбивство голодом ‒ геноцид" на площі біля театру ім. Гоголя. Експозиція була створена істориками ВО "Свобода" до 80-х роковин Голодомору 1932-33 рр.

"Таке відчуття, що сьогодні уся свідома Полтава вийшла вшанувати жертв геноциду 1932-1933 років. Маємо доносити правду молодому поколінню та усьому світу про результати жахливого експерименту над українським народом, про горе, яке принесла та продовжує приносити східна орда. Ця експозиція висвітлює докази зумисного нищення української нації голодом ‒ це листи людей своїм родичам про страшні події, архівні документи КГБ з планами продрозкладки, наказами про те скільки потрібно зібрати. Найбільше вимерлих від голоду сіл було саме на півдні та сході України, куди пізніше заселили росіян, через що ми маємо зараз такий низький рівень підтримки України в тих регіонах", ‒ поділився враженнями очільник Полтавської міської організації ВО "Свобода" Юліан Матвійчук.

Увечері полтавські свободівці приєдналися до загального мітингу-реквієму та пам'ятного ходу, що стартував від театру ім. Гоголя і завершився панахидою у Свято-Успенському соборі.

"Голодомор 30-х років ‒ один із найбільших злочинів тоталітарної імперії проти української нації, що підтверджують тисячі свідчень. Ця страшна трагедія торкнулася і моєї сім'ї. Моя родина не дорахувалася 14 осіб по материній і батьковій лініях. Вони хотіли знищити український дух ‒ не вдалося! Мільйони українців, виживши у Голодоморі, навчили своїх дітей і онуків шанувати свободу", ‒ розповів заступник голови Полтавської обласної ради свободівець Анатолій Ханко.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"