ВО "Свобода"

ENG

21 листопада 2017
Полтавці вшанували четверту річницю початку Революції гідности
Полтавці вшанували четверту річницю початку Революції гідности

21 листопада 2017 року на площі біля Полтавської обласної державної адміністрації відбулося символічне віче на честь четвертої річниці від дня початку Революції гідности. Близько сотні полтавців прийшли вшанувати загиблих учасників Майдану та героїв російсько-української війни ‒ хлопців та дівчат, які віддали життя за нову державу. Віче присутні розпочали хвилиною мовчання.

Згадати майданівське минуле зібралися майже всі ті, хто стояв на полтавському на київському майданах та виборював свою державу. Полтавці обговорили національні зрушення, які призвели до усунення від влади бандитського "режиму" Януковича.

Очільник Полтавської міської організації ВО "Свобода" Юліан Матвійчук згадав, що головними вимогами Майдану були відставка Януковича, перезавантаження влади та переобрання Верховної Ради.

"Історія повторюється ‒ революцію роблять романтики, а користуються нею негідники. Вже вдруге це підтвердили наші дві революції, держава лишилася олігархічною. Нам слід зрозуміти, що в Україні воюють два світи, два мислення: люди, які вірять в цю державу, та инші, які залишилися в совєцькому союзі і вірять лише в гроші. Нам потрібно вирвати з себе рабський ген ‒ наше завдання почати з себе, а не чекати, поки хтось прийде та розв'яже проблеми за нас. Найголовніше ‒ не ховатися, не замикатися лише на своїй сім'ї, адже наша сім'я ‒ це вся Україна, тоді ми змінимось. А злочинну антинародну владу можна прогнати", ‒ зазначив учасник Революції гідности Юліан Матвійчук.

Заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Владислав Контарчук у своїй промові перед присутніми зазначив: "На Революції гідности загинуло більше сотні людей. Небесна сотня і небесні полки на Донбасі поклали свої життя у боротьбі за свободу України, серед них і 19 полтавських свободівців. Наша нація вистояла у всі часи, починаючи від національно-визвольної війни Богдана Хмельницького, боротьби Виговського, гайдамаків. На початку ХХ століття це були й Герої Крут, й УНР, і холодноярці, й УПА. Тому такі тимчасові перешкоди, як часткова окупація нашої території, не зупинить нас на шляху втілення мрії ‒ побудувати велику Україну".

Після виступів усіх охочих, полтавці сформували колону та пройшли мирним ходом до графіті-меморіялу Небесної сотні. Біля пам'ятної стіни відбулася завершальна частина мітингу, після якої полтавці поклали квіти та запалили лампадки поблизу пам'ятного знака.

Один із ініціяторів створенння графіті-меморіялу, депутат Полтавської міської ради від ВО "Свобода" Вадим Ямщиков нагадав, як створювалося народне графіті: "Кожна значна подія та визначна постать повині мати своє місце для вшанування, свій памятник. За підтримки небайдужих полтавців ми зібрали кошти на фарбу та необхідні матеріяли, знайшли художника. Наш побратим Антон Грицай, який загинув під час російсько-української війни, також долучився до ситворення меморіялу Небесної сотні. Народне графіті псували вже пятнадцять разів, та кожного разу ми його відновлюємо. Ми хочемо, щоб майбутні покоління памятали ці часи та продовжували боротися за добробут України".

Світлини: photos.app.goo.gl.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"