ВО "Свобода"

ENG

30 жовтня 2017
"Свобода" підтримує вимоги громади заборонити будівництво екологічно небезпечного заводу в Чорнухинському районі
"Свобода" підтримує вимоги громади заборонити будівництво екологічно небезпечного заводу в Чорнухинському районі

30 жовтня 2017 року в с. Луговики Чорнухинського району Полтавської области відбулися громадські слухання щодо будівництва екологічно шкідливого об'єкта ‒ цеху змішування отрутохімікатів ТОВ "Лохвицьке зерно". Мешканці виступили категорично проти. Свободівці підтримують вимоги громади заборонити будівництво небезпечного об'єкта та просять жителів району не залишатись осторонь і підтримати селян у відстоюванні спільних інтересів. Заступник голови Полтавської обласної ради свободівець Анатолій Ханко вже готує звернення щодо небезпечного заводу, яке озвучить на найближчому засіданні сесії облради.

Діяльність ТОВ "Лохвицьке зерно" становить загрозу для здоров'я мешканців району. Наприклад, діяльність подібного цеху змішування отрутохімікатів від вказаного підприємства у с. Харківці Лохвицького району призвела до забруднення навколишнього середовища, зокрема ґрунтових вод, втричі почастішали випадки виявлення онкозахворювань та инших хвороб, пов'язаних з отруєнням. Зі слів мешканців села, побільшало випадків отруєння домашніх тварин, загибелі риб, знищення фауни. В Лохвицькому районі люди почали активно перекривати дороги та вимагають закрити цех.

Попри категоричне несхвалення громадою будівництва в Чорнухинському районі небезпечного об'єкта, на сесії райради 19 жовтня депутати підтримали депутатський запит Олександра Раська щодо будівництва змішування готових добрив підприємством ТОВ "Лохвиця зерно" і направили на розгляд департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА. Несхвалення мешканців на громадських слуханнях також не дало результатів.

"Чорнухинський район має перспективи для розвитку "зеленого" туризму. Це сприятиме збільшенню надходжень до місцевого б'юджету. Натомість нам пропонують знищити екологію місцевости", ‒ зазначив очільник Чорнухинської районної організації ВО "Свобода" Микола Сагань.

Підприємству на території Чорнухинського району надали 4, 5 га для сільськогосподарської діяльности. Микола Сагань повідомив, що вже готовий проєкт для будівництва заводу для змішування отрутохімікатів, в якому зазначено норму виробництва 100 тон добрив на добу.

"Усупереч волі громади, в районі хочуть побудувати екологічно небезпечний завод. Ми підготуємо звернення до органів влади та зробимо все від нас можливе, щоби не допустити будівництва шкідливого заводу. Якщо громада проти ‒ ми станемо на захист громади", ‒ наголосив очільник Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Валерій Черняков.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"