ВО "Свобода"

ENG

29 серпня 2017
У Полтаві за сприяння "Свободи" відбувся реквієм до роковин Іловайської трагедії "Блокпост пам'яти"
У Полтаві за сприяння "Свободи" відбувся реквієм до роковин Іловайської трагедії "Блокпост пам'яти"

29 серпня 2017 року в Полтаві на Соборній площі націоналісти разом із батьками загиблих на Донбасі українських бійців провели пам'ятний захід-реквієм "Блокпост пам'яти" до третіх роковин Іловайської трагедії.

У Полтаві відбулося кілька заходів із вшанування полеглих у найбільшій за три роки війни на Донбасі трагедії. Зранку віддали шану загиблим героям рідні та близькі, ветерани російської-української війни, волонтери й активісти, які прийшли до меморіялу "Пам'яті загиблих в АТО". Потім частина присутніх відвідала Алею Героїв центрального кладовища, де спочиває загиблий в Іловайському котлі полтавський свободівець, боєць батальйону "Донбас" Антон Цедік "Еней", який загинув 29 серпня 2014 року у віці 27 років. У цій трагедії загинуло 30 полтавців.

Увечері полтавській свободівці разом із батьками загиблих на Донбасі українських бійців провели на Соборній площі, біля пам'ятника гетьману Івану Мазепі, захід-реквієм "Блокпост пам'яти". Учасники заходу переглянули документальні фільми про Іловайськ 2014 року, засновані на реальних подіях. Біля Свято-Успенського собору відкрили стелу з сотнями портретів бійців, які загинули на фронті російсько-української війни. "Горе об'єднує ‒ у когось загинув син, товариш, побратим під Іловайськом, у когось під Дебальцевим та Широкіним. Ми йшли на війну ледь не з голими руками, багато хлопців отримали травми ‒ фізичні й моральні. У цей день нас всіх об'єднує любов до України та пам'ять про українських воїнів, які полягли в московсько-українській війні, захищаючи наш спокій. Вірю, що душі хлопців, які загинули на Донбасі, відродяться у дітях, які народилися завдяки їхній хоробрості", ‒ поділився заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода", боєць батальйону "Азов" Анатолій Ханко.

Стела з сотнями портретів бійців, які загинули на фронті російсько-української війни
Стела з сотнями портретів бійців, які загинули на фронті російсько-української війни

Іловайський котел ‒ трагедія, яка стала переломним моментом у російсько-українській війні. Сотні українських військових загинули, виходячи із російського оточення, через обіцяний "зелений коридор", який став коридором смерти. Офіційна статистика стверджує ‒ під час розстрілу колони українських військових, яка йшли "зеленим коридором" з оточення під Іловайськом, 366 українських воїнів загинуло, 429 ‒ поранено, 158 ‒ зникли безвісти та 128 ‒ потрапило у полон.

"Навіть спати не могли. Це був перший бій, в якому ми зіткнулися з регулярними військами РФ, та перша поразка. Про "Іловайський котел" потрібно говорити постійно, щоб світ зрозумів, що російська армія порушує всі договори, під якими підписувалися. Найкраще, що ми можемо зробити ‒ показати приклад, зберегти інформацію про їхні життя та подвиги й передати її наступному поколінню. Щоб на цих теренах сформувати нову націю з новою свідомістю. Про це говорив Антон Цедік і Антон Коряк. У вогні перетворюється залізо у сталь, а в боротьбі народ у націю", ‒ наголосив боєць батальйону "Азов", очільник Полтавської міської організації ВО "Свобода" Юліан Матвійчук.

Світлини: goo.gl.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"