ВО "Свобода"

ENG

21 серпня 2017
У Карлівці міський голова-свободівець ініціює розв'язання проблеми водопостачання
У Карлівці міський голова-свободівець ініціює розв'язання проблеми водопостачання

21 серпня 2017 року з ініціятиви міського голови Карлівки, що на Полтавщині, свободівця Олександра Наконечного у місті відбувся вебінар-нарада на тему мінімізації енерговитрат. Основна мета ‒ переконати міських депутатів і працівників виконкому в доцільності передачі дільниці комунального підприємства "Полтававодоканал" на баланс територіяльної громади задля вирішення проблем з водопостачанням.

Однією з наболілих проблем Карлівки залишається водопостачання. Кілька сесій поспіль Карлівська міськрада не може проголосувати за звернення до Полтавської облради щодо передачі дільниці комунального підприємства "Полтававодоканал" на баланс територіяльної громади міста. Мовляв, це призведе до зростання тарифу на водопостачання у Карлівці.

Щоби спростувати цей міт і переконати депутатів та громадськість в ефективності цього рішення, свободівець запросив до Карлівки експерта, директора ТОВ "Гідроавтоматизація" Сергія Кареліна з лекцією "Шляхи мінімізації енерговитрат. Метод "Експрес-гідроенергетичного аналізу систем водопостачання та водовідведення".

Експерт, директор ТОВ Гідроавтоматизація Сергій Карелін
Експерт, директор ТОВ Гідроавтоматизація Сергій Карелін

"Карлівська дільниця КП "Полтававодоканал" є збитковою. Ми ж маємо можливість коштом міського б'юджету за кілька років оновити комунікацію водопостачання, однак лише за умови передачі дільниці на баланс громади. Нині мережі на території міста є спільною власністю територіальної громади Полтавської области", ‒ наголосив Олександр Наконечний.

За словами міського голови, КП "Полтававодоканал" не поспішає вкладати кошти в капітальний ремонт та оновлення мереж, мотивуючи це браком фінансування. У той же час, зношеність труб призводить до частих проривів, значних фінансових витрат та неефективного використання ресурсів.

Карлівський міський голова, свободівець Олександр Наконечний
Карлівський міський голова, свободівець Олександр Наконечний

"З одного боку, архаїчна система "Полтававодоканалу", за якої нічого не вкладають у реконструкцію дільниці, з иншого боку ‒ виконком Карлівської міськради, готовий вкладати кошти у модернізацію водопровідних систем. Після реконструкції систем збільшиться надійність, керованість водопостачання та зменшаться тарифи. Основна мета ‒ отримати можливість впливати на дільницю "Полтававодоканалу", модернізувати обладнання. До нас постійно телефонують містяни з проханням розв'язати проблему водопостачання, а ми не маємо можливости це зробити, адже дільниця не перебуває на балансі міста. Якщо вже вирішувати проблему ‒ то лише комплексно", ‒ заявив свободівець-міський голова.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"