ВО "Свобода"

ENG

9 серпня 2017
Лубенська "Свобода" захистила право бійця московсько-української війни на отримання статусу УБД
Лубенська "Свобода" захистила право бійця московсько-української війни на отримання статусу УБД

9 серпня 2017 року голова Лубенської міської організації ВО "Свобода" Віктор Садовий повідомив, що Лубенський міськрайонний суд задовольнив його позов та зобов'язав комісію Полтавського обласного військового комісаріяту надати бійцю московсько-української війни Віктору Гордієнку статус учасника бойових дій (УБД).

Віктор Гордієнко, перебуваючи на військовій службі як мобілізований, а потім на підставі контракту (в період з 28.01.2015 по 18.07.2016), брав безпосередню участь в антитерористичній операції, а фактично в бойових діях на сході України.

Під час проходження служби Віктор Гордієнко важко захворів, переніс кілька хірургічних операцій, тривалий час лікувався у військових госпіталях, отримав II групу інвалідности. Після завершення лікування звернувся до Полтавського обласного військкомату з приводу визначення статусу учасника бойових дій.

"На превелике здивування, рішенням комісії зазначеного військкомату йому в наданні статусу було відмовлено у зв'язку з суто формальною б'юрократичною відмовкою ‒ документи про його участь у бойових діях не надійшли вчасно (хоча причиною тому було тривале лікування), а за цей час значно збільшився термін перебування в зоні бойових дій, необхідний для отримання статусу учасника бойових дій", ‒ розповів Віктор Садовий.

Зважаючи на незаконність цього рішення та безпринципність і формалізм працівників військкомату, адвокат-свободівець Віктор Садовий підготував позов до суду про визнання протиправним та скасування рішення комісії військкомату та зобов'язання надати статус учасника бойових дій (УБД) колишньому бійцю 25-ї бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (ВДВ ЗСУ) Віктору Гордієнку.

Лубенський міськрайонний суд зрештою ухвалив законне рішення ‒ позов задовольнити. Незважаючи на оскарження цього рішення військкоматом, рішення суду набрало законної сили. Соціяльну справедливість нарешті відновлено. Військкомат змушений був надати Вікторові Гордієнку статус учасника бойових дій та видати відповідне посвідчення.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"