ВО "Свобода"

ENG

31 липня 2017
Валерій Больбот: Міськрада має регулювати ціну на землю, а ніяк не збільшувати вартість певним землекористувачам
Валерій Больбот: Міськрада має регулювати ціну на землю, а ніяк не збільшувати вартість певним землекористувачам

В Лубнах, що на Полтавщині, понад рік люди не можуть викупити земельні ділянки під своїм майном. Про це 31 липня 2017 року розповів депутат Лубенської міської ради від ВО "Свобода" Валерій Больбот.

На сесії міськради майже рік блокують питання продажу вільних земельних ділянок, що перебувають під забудовами. Власники майна, які відповідно до Земельного кодексу мають беззаперечне право на викуп земельної ділянки, не можуть її придбати. Землі завжди продавалися за експортною оцінкою, однак певна кількість депутатів Лубенської міськради вирішили встановити власну ціну на ділянку і, відповідно, продати дорожче.

Голова фракції ВО "Свобода" в Лубенській міській раді Валерій Больбот неодноразово на сесіях ради заявляв позицію фракції в питанні продажу землі комерційного та иншого призначення.

"Вільні земельні ділянки мають реалізовуватись тільки на умовах конкурсу або через аукціон і тільки в тому випадку, якщо продаж цих земельних ділянок не суперечить генеральному плану забудови міста. Земельні ділянки, на яких розміщується нерухоме майно, що перебуває у приватній власності, мають реалізовуватись власникам за експертною оцінкою. Земельний кодекс визначає виключне право власника майна на викуп земельної ділянки під майном на підставі експертної оцінки.

Самовільне визначення ціни вище експертної оцінки є порушенням прав землекористувачів, оскільки не регламентовано чинним законодавством. Повноваження органу місцевого самоврядування є безперервними від моменту створення і до моменту припинення незалежно від прізвищ депутатів і міського голови. Якщо встановити коефіцієнт підвищення вартости, то наступне скликання може його скасувати чи змінити, що поставить землекористувачів у нерівні умови. У повноваженнях міської ради ‒ встановлювати ціну землі на території міста, від якої розраховується грошова оцінка і відповідно експертна оцінка, а також орендна плата і розмір податку. Міська рада має регулювати ціну на землю, а ніяк не збільшувати вартість окремо визначеним землекористувачам", ‒ наголосив свободівець.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"