ВО "Свобода"

ENG

28 липня 2017
Віктор Щуров: Проблема оренди землі сільгосппризначення актуальна на Полтавщині
Віктор Щуров: Проблема оренди землі сільгосппризначення актуальна на Полтавщині

28 липня 2017 року голова фракції ВО "Свобода" у Полтавській обласній раді Віктор Щуров наголосив, що право розпоряджатися землями за межами населеного пункту потрібно передати місцевій громаді.

У Лохвицькому районі близько тисячі гектарів землі понад рік перебувають на аукціоні. Керівництво головного управління Держгеокадастру в Полтавській області повідомило, що всі необхідні документи для оренди подали регіональному центру проведення аукціону, який на конкурсній основі виграв це право, проте він їх не проводить. За словами націоналіста, через затримку земельних аукціонів, фермери не продовжують договори оренди землі.

"Існує усне розпорядження не роздавати землю, оскільки з 1 січня 2018 року землі запасу за межами населеного пункту можуть передати місцевому самоврядуванню. Зараз бійці нарікають, що вже рік стоять у чергах на землю і досі не отримали її. Їм відповідають, що немає землі, але водночас віддають її невідомому орендарю.

Місцевий землевпорядник раніше володів інформацією: де, яка земля, хто її орендує, який розмір орендної плати, коли починається та закінчується термін оренди. Зараз вони не мають цих даних. Тому й виникають конфлікти з фірмами, які дивним чином отримують відведені бійцям землі та здають їх у суборенду. Суспільний супротив також наростає з боку орендарів, які не змогли продовжити право оренди на землі.

З цим слід боротися. На кожній сесії Полтавської обласної ради фракція ВО "Свобода" звертається до більшости щодо надання земель українським захисникам. Потрібно якнайшвидше передати право розпоряджатися землями за межами населеного пункту місцевій громаді ", ‒ зазначив очільник фракції "Свободи" у Полтавський облраді Віктор Щуров.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"