ВО "Свобода"

ENG

12 липня 2017
Свободівці домоглися зрівняння у пільгах полтавських бійців-добровольців з військовослужбовцями ЗСУ та Нацгвардії
Свободівці домоглися зрівняння у пільгах полтавських бійців-добровольців з військовослужбовцями ЗСУ та Нацгвардії

12 липня 2017 року за ініціятиви ВО "Свобода" полтавським добровольцям почали виписувати перші посвідчення учасників-добровольців антитерористичної операції.

Згідно з рішенням Полтавської обласної ради від 26 квітня, ініційованого фракцією "Свободи", 12 липня відбулося перше засідання комісії з визначення та встановлення статусу учасника-добровольця АТО.

Члени комісії розглянули заяви двох бійців московсько-української війни з области, які не мають посвідчення УБД. За рішенням комісії доброволець ДУК "Правий сектор" Володимир Жмуренко та боєць батальйону "Аратта" Української добровольчої армії Віктор Плескач отримали посвідчення, які гарантуватимуть ті ж права на пільги, що і військовослужбовцям ЗСУ та Нацгвардії.

Посвідчення учасника - добровольця антитерорестичної операції
Посвідчення учасника - добровольця антитерорестичної операції

Пільги діятимуть на обласному рівні. Серед них: одноразова допомога у розмірі 5 тисяч гривень, безкоштовний проїзд міжміським та міжобласним транспортом, стипендія дитині, якщо вона навчається у ВНЗ, технікумі, коледжі, безкоштовне санаторно-курортне лікування один раз на 2 роки коштом обласної програми, безкоштовне лікування у військових шпиталях.

Під час засідання
Під час засідання

"Питання визнання статусу бійців-добровольців є вкрай актуальним, враховуючи внесок добровольців у захист України з 2014 року. Нині добровольці московсько-української війни, які не увійшли до складу ЗСУ чи правоохоронних органів, не визнані державою, не мають жодних соціяльних гарантій. Хлопці воювали, але держава їх поки що не визнає.

"Свобода" ініціювала цей проєкт рішення в обласній раді, щоб хоча б на рівні области забезпечити учасників війни безкоштовним санаторним лікуванням, поїздками, пільгами та иншим. Сьогодні наші бійці отримали посвідчення учасника-добровольця антитерористичної операції. Це посвідчення також буде додатковою підставою для отримання посвідчення УБД. Сподіваємося, незабаром таких хлопців визнають і на державному рівні. Ми своїх ніколи не полишаємо", ‒ наголосив очільник комісії з визначення та встановлення статусу учасника-добровольця, заступник голови Полтавської облради свободівець Анатолій Ханко.

Фото: ОКІА "Новини Полтавщини".

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"