ВО "Свобода"

ENG

23 червня 2017
У Полтаві націоналісти стали на захист пам'ятки архітектури
У Полтаві націоналісти стали на захист пам'ятки архітектури

23 червня 2017 року націоналісти Полтави, зокрема свободівці, вийшли на акцію проти забудови поряд із колишнім Будинком дворянського зібрання. Головною вимогою протестантів було припинення руйнування пам'ятки архітектури.

Очільник міської організації ВО "Свобода", організатор акції прямої дії Юліан Матвійчук зазначив, що полтавцям набридло незаконне будівництво та бездіяння влади. В такий спосіб націоналісти хочуть навчити чиновників прислуховуватися до громадськости.

У Полтаві націоналісти стали на захист пам'ятки архітектури
У Полтаві націоналісти стали на захист пам'ятки архітектури

"Коли націоналісти протестують, то наслідки можуть бути непередбачувані. Нині ми долучилися до захисту цієї будівлі, щоби сюди не зайшли забудовники й не порушили припис ДАБІ. Якщо влада не почує нас, то надалі протест буде жорсткішим", ‒ наголосив голова фракції ВО "Свобода" у Полтавській міській раді Юліан Матвійчук.

Нагадаємо, будівля Полтавського дворянського зібрання (колишній кінотеатр імені Котляревського) ‒ історична пам'ятка. Капітальне будівництво впритул нової "тимчасової споруди" може її зруйнувати. Роботи з самовільної забудови об'єкту веде підприємство "Старнайт". Дозвіл на це Державна архітектурно-будівельна інспекція не надавала. Б більше, припис ДАБІ забороняє проводити будівництво. Кожного дня полтавці викликають поліцію на місце, де заливають бетон, де встановлені залізні колони і запланований другий поверх "тимчасової споруди".

Юліан Матвійчук
Юліан Матвійчук

"Якщо міська влада не хоче виконувати припис ‒ свободівці, архітектори та громадські активісти самі ліквідують незаконну забудову. Сьогодні полтаці ще раз засвідчили, що не дозволять руйнувати місто! Входи в підвали відтепер забарикадовані, будівельний майданчик обнесений колючим дротом, щоби заблокувати доступ до нього будівельникам", ‒ заявив націоналіст.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"