ВО "Свобода"

ENG

15 квітня 2017
У Кобеляках на Полтавщині відкрили пам'ятник Олександрові Чирцову ("Піонеру")
У Кобеляках на Полтавщині відкрили пам'ятник Олександрові Чирцову ("Піонеру")

15 квітня 2017 року в Кобеляках на Полтавщині відбулося відкриття пам'ятника комбатанту "Легіону Свободи", бійцю окремої добровольчої чоти "Карпатська Січ", прихильнику Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олександру Чирцову ("Піонеру").

Олександр Чирцов загинув 15 квітня від уламкового поранення в серце під час чергового обстрілу селища Піски поблизу Донецька. Снаряд потрапив у подвір'я шпиталю в той час, коли боєць допомагав медикам. За ініціятиви Полтавської обласної організації ВО "Свобода" та "Асоціації ветеранів та учасників АТО Полтавщини" пам'ятник герою встановлено на цвинтарі містечка Кобеляки, де похований Олександр.

На заході з нагоди відкриття пам'ятника були присутні мати героя, його рідні та бойові побратими ‒ бійці "Легіону Свободи" та полтавські свободівці. Також на відкриття пам'ятника загиблому герою прибули лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок та голова Полтавської обласної "Свободи" Валерій Черняков.

Олег Тягнибок у своєму виступі зазначив, що зображення побратима на пам'ятнику немов реальне, а його очі сповнені бажання жити: "Друг Олександр у нашій пам'яті ніколи не загине, ми завжди пам'ятатимемо про нього. Це був великий українець, який мужньо загинув на передовій. Кожен має розуміти, що завдяки таким героям ми зараз можемо гуляти на своїй, Богом даній землі, ми можемо жити та продовжувати свою справу. Звичайно, що для матері ‒ це величезна втрата. Тому що матір завжди оплакуватиме свого сина. Завдання сучасників ‒ пам'ятати героїчний шлях Олександра Чирцова, переказувати з покоління в покоління. Будемо молитися за упокій його душі. Просимо, щоб і ти там, Олександре, на небесах, молився за Україну, щоби твоя справи нами була успішно продовжена. Герої не вмирають!".

Своєю чергою, голова Полтавської міської організації ВО "Свобода", ветеран московсько-української війн Юліан Матвійчук наголосив, що Олександр, як і багато лицарів, поклали за велику Україну найдорожче ‒ своє життя: "Він не боявся та знав, на що іде. Наше з вами завдання ‒ продовжити його справу. Вороги будуть покарані, як не тут, то в іншому світі. Його шлях повинен стати прикладом того, як потрібно боротися, жити, мріяти, любити. Олександр зробив все, що від нього залежало".

Заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода", заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, який також пройшов через горнило війни, наголосив, що ми також маємо думати про добровольців, які пішли на війну та повернулися: "У цьому році ми намагатимемося через програму обласної ради максимально допомогти добровольцям, які потім увійшли в склад Збройних сил України. Обов'язково переможемо москалів, обов'язково знищимо тих, хто стільки років нищив нашу державність".

Голова Кременчуцької міської організації ВО "Свобода" Костянтин Красовський додав: "Олександр не загинув ‒ він відійшов у світ духів. Сьогодні він надихає кожного українця на перемогу на боротьбу. Багато хто говорить, що "це не наша війна". Але ж не більшість робить перемогу, а якраз такі відчайдухи, як Олександр Чирцов. Вони здобувають перемогу для українців. Завжди меншість, сильніша за духом робила перемоги і звершення для української нації. Буде жити наш друг "Піонер", доки ми будемо пам'ятати його.

Захід завершився урочистим покладанням квітів до пам'ятника героєві.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"