ВО "Свобода"

ENG

13 квітня
Олександр Сиваш: Гадяцька міськрада паплюжить історію України та виконує чужі забаганки
Олександр Сиваш: Гадяцька міськрада паплюжить історію України та виконує чужі забаганки

13 квітня 2018 року відбулася позачергова сесія Гадяцької міської ради. Одним із питань, яке поставили на розгляд і ухвалили всупереч думці громади, було присвоєння площі на околиці Гадяча назви "Алтер Ребе". Очільник Гадяцької міської організації ВО "Свобода" Олександр Сиваш вимагав зняти скандальне питання з розгляду та акцентував увагу на порушенні процедури найменування. Проте міський голова проігнорував це звернення і думку громади.

У засіданні взяли участь 22 депутати із 26. Більшість проголосувала за присвоєння площі скандальної назви (17 депутатів ‒ "за", троє ‒ "проти", двоє ‒ "утримались"). Громадські активісти, присутні у залі, скандували "Ганьба!".

Як повідомив свободівець, насправді йшлося про присвоєння території в центральній частині міста назви на честь засновника хасидського руху "Хабад" ‒ "Алтер Ребе".

"Міський голова при розгляді питання намагався ввести депутатів в оману, розповідаючи про перейменування прилеглої вулиці Красна Гірка, хоча питання стосувалося саме найменування території, на якій розташований культурно-релігійний центр (синагога). Тобто хотіли дати поштову адресу, бо ж до цього часу там була тимчасова, на час будівництва. Наші депутати присвоїли площі назву "Алтер Ребе", яка географічно накладається на нинішню вулицю Красна Гірка, а саме на будинки №19, 21.

Депутати, нехтуючи законами, ігноруючи думку виборців і паплюжачи історію України та Гадяча, продовжують виконувати чиїсь забаганки. На вимогу провести громадські слухання місцева влада не реагує, що є порушенням. Неодноразові звернення до депутатів, статті в ЗМІ, виступ на сесії міськради жодних результатів не дали.

Вулиця Красна Гірка мала історичну назву, що походить від назви Красногірського монастиря. Але крім етичних питань, є ще проблема незаконного будівництва споруди під №21", ‒ наголосив Олександр Сиваш у своєму виступі.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"