ВО "Свобода"

ENG

24 жовтня 2017
Ігор Скляр: Немає єдиної державної політики національно-патріотичного виховання свідомої молоді
Ігор Скляр: Немає єдиної державної політики національно-патріотичного виховання свідомої молоді

В Україні відсутня загальна державна політика національно-патріотичного виховання свідомої молоді. Досі не створена програма військово-патріотичного виховання, і це в країні, яка понад три роки воює з Московією. Про це 24 жовтня 2017 року заявив депутат Полтавської облради від ВО "Свобода", член депутатської комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму Ігор Скляр в етері програми "Ти ‒ молодий" телеканалу "Лтава". Серед гостей програми також був голова місцевого осередку ВГО "Сокіл" Георгій Сьомін та керівник військово-спортивного центру "Воїн" Олег Бариша.

За словами свободівця, військово-патріотичне виховання ‒ важливий елемент розвитку особистости, від якого залежить майбутнє держави.

"2014 року, під час Революції гідности, вся країна спостерігала за ростом національної свідомости людей. Навіть більше, понад три роки триває московсько-українська війна, а в нас тільки зараз починають створювати обласні програми патріотичного виховання молоді. Водночас в Україні відсутня єдина політика державного національно-патріотичного виховання. Патріотичне виховання ‒ це пріоритетна задача для країни, в якій відбувається війна. Ми фактично втратили три роки. Країна не бачить потреби виховувати патріотів", ‒ наголосив Ігор Скляр.

Націоналіст визначив кілька етапів формування патріотичної особистости.

"По-перше, це шкільний етап. В українських школах проходить велика кількість заходів на тему захисту вітчизни. Проте суть їхня не змінилась ‒ замість національно-патріотичного виховання дітям досі викладають совковий патріотизм. Старі підручники, "стара школа". Більшість викладачів проходили військову службу в совєцькій армії, та не знають, що таке сучасне українське військо. Після такого викладання дітям важко усвідомити, чому ми воюємо з Росією. Програма військово-патріотичного виховання повинна базуватися на вивченні історії. Зокрема, дітям потрібно розповідати про етапи національної боротьби та становлення української нації, про створення українського війська. У нас є приклади ‒ з часів Київської Руси, козацтва, національно-визвольних змагання початку ХХ століття та УПА. Зрештою, воїни московсько-української війни мають слугувати прикладом для побудови сучасної української армії. Важливо, що в Україні навіть немає актуального підручника на тему захисту вітчизни.

По-друге, університетський етап. Патріотичному вихованню у вишах також не приділяють уваги. Важливо, щоб у кожного студента був свій наставник. Його роль ‒ сформувати особистість. На цьому етапі також мають підключатися громадські організації, спрямовані на патріотичне виховання. У нас це Полтавський осередок ВГО "Сокіл". Роль громадської організації ‒ відтягнути молодь від вживання алкоголю, куріння тощо й зацікавити національно-патріотичним розвитком. Чим більше ми втрачатимемо особистість дитини, тим важче її потім буде спрямувати на шлях патріота, який любить свою країну. Від цього залежить майбутнє держави", ‒ пояснив свободівець.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"