ВО "Свобода"

ENG

11 вересня 2017
Микола Голінько: У Лохвиці служителі московської церкви перешкоджають похоронам українських героїв
Микола Голінько: У Лохвиці служителі московської церкви перешкоджають похоронам українських героїв

У Лохвиці московські попи намагалися завадити служителям Київського патріярхату відспівати загиблого героя московсько-української війни Сергія Войтера, закривши двері до каплички на кладовищі перед похоронною процесією. Про це повідомив очільник Лохвицької районної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Микола Голінько.

"Двері закрили саме служителі церкви Московського патріярхату. Попередньо їм пропонували приєднатися до поховання героя, але вони заявили, що не ховають українських солдатів. Це яскравий приклад ставлення московської церкви до українського народу", ‒ зазначив отець Всеволод Бігун, настоятель храму Іоана Хрестителя УПЦ КП.

"Міська влада постійно закриває на це очі. Капличка на кладовищі не може належати якійсь із конфесій, однак її закривають для Київського патріярхату. Московські попи жирують, розповідають про "новий русскій мір" у той час, коли в Україні триває війна з московією, коли наші захисники щодня гинуть на фронті", ‒ заявив очільник Лохвицької районної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Микола Голінько.

Попри перешкоди отець Всеволод провів церемонію відспівування на дворі біля каплички. Варто зазначити, що поховали героя, молодшого сержанта Сергія Войтера "Лозу" 29 серпня 2017 року. 19 серпня його тяжко поранили на Світлодарській дузі поблизу селища Кримське Луганської області. Від отриманих поранень боєць помер у шпиталі. Сергій був командиром 2 мотопіхотного відділення 1 взводу 3 мотопіхотної роти батальйону "Донбас" 58-ї окремої механізованої бригади.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"