ВО "Свобода"

ENG

27 квітня 2017
Юліан Матвійчук: Свободівці захистили право учасників бойових дій на землю
Юліан Матвійчук: Свободівці захистили право учасників бойових дій на землю

Свободівці та комбатанти "Легіону Свободи" відреагували на факт підробки документів Новосанжарською районною державною адміністрацією та висунули вимогу до обласного Держгеокадастру дати адекватну реакцію на цей факт.

27 квітня 2017 року активісти ВО "Свобода", комбатанти "Легіону Свободи" разом з учасниками бойових дій відвідали Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, щоби звернути увагу управління на грубе порушення законодавства.

За два дні до того, 25 квітня, десятеро учасників бойових дій подали документи на отримання земельних ділянок у Новосанжарському районі до обласного Держгеокадастру (разом 17 га). Виготовлення проєктної документації та оформлення документів здійснювалося за кошти бійців ‒ 2, 5 тис. грн з кожного. Близько 6 місяців бійці разом з обласним управлінням збирали документи на отримання земельної ділянки. Проте в останній момент бійці побачили документи про оренду всієї цієї площі для приватної агрофірми "Обрій".

Нагадуємо, згідно зі статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", кожному учаснику бойових дій гарантована пільга щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

"Ми прийшли підтримати хлопців та допомогти у розв'язанні ситуації. На вимогу бійців до нас вийшов керівник Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило, який підтвердив ‒ документи приватної фірми на оренду землі були підробкою. Дозвіл на оренду підписували з Новосанжарською райдержадміністрацією в обхід Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області. В результаті ми домоглися того, щоб інспекція разом з хлопцями вирушила до Новосанжарського району ‒ зафіксувати факт порушення законодавства. Також Головне управління Держгеокадастру звернеться до правоохоронних органів з вимогою скасувати договір про оренду. Ми домоглися справедливости. Землю нададуть учасникам бойових дій", ‒ розповів комбатант "Легіону Свободи" свободівець Юліан Матвійчук.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"