ВО "Свобода"

ENG

27 березня 2017
Ганна Капустян: Влада Кременчуцького району вкрай пасивна в питанні національного відродження
Ганна Капустян: Влада Кременчуцького району вкрай пасивна в питанні національного відродження

За ініціятиви професора, доктора історичних наук свободівки Ганни Капустян у Кременчуцькому районі провели низку заходів із відзначення 100-річчя Української революції.

21 березня 2017 року відбувся районний захід "Україна в боротьбі за державність", присвячений подіям 1917-1921 років. У заході взяли участь працівники структурних підрозділів районної ради та райдержадміністрації, учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів району. Присутнім продемонстрували фільм "Українська революція".

"Кременчуцька влада вкрай пасивна в питанні національного відродження. Ніхто не ініціює проведення подібних заходів ні на якому рівні. Я звернулася з пропозицією до районної ради та райдержадміністрації провести культурно-просвітницький захід. Обґрунтувала необхідність відзначення на теренах Кременчуцького району цієї події та порадила віднести його до переліку державних свят, що мають світоглядне спрямування і державницький характер", ‒ наголосила Ганна Капустян.

Також свободівка разом зі стипендіятами Фонду ім. Катерини Кошевич відвідала Кременчуцьку виховну колонію, де провела історичний урок, присвячений подіям 1917-1921 років.

"Ми розповіли про значення й уроки Української революції, зупинилися на питанні особливостей розвитку українського національно-визвольного руху. Учні з цікавістю слухали біографію громадського та державного діяча Михайла Грушевського та подивилися документальний фільм про Центральну Раду", ‒ розповіла свободівка.

Вихованці дізналися про етапи встановлення української державности та про роль національної революції у відродженні української державности в ХХ столітті: як відбувалася ліквідація царського режиму, як розвивався національний рух на місцях, про Українську Центральну Раду, Державу Скоропадського, Директорію УНР, про історичні постаті Симона Петлюри та Володимира Винниченка.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"