ВО "Свобода"

ENG

3 березня 2017
Більшовицький варіант "римських цезарів", або комнезами як прояви люмпенської психології
Більшовицький варіант "римських цезарів", або комнезами як прояви люмпенської психології

3 березня 2017 року голова Кременчуцької районної організації ВО "Свобода", професор Ганна Капустян виступила із власним дослідженням на міжнародній науково-практичній конференції у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

До 100-річчя Української революції 1917‒1921 років понад 150 істориків, правників, філософів із різних країн у Черкасах обговорювали "Революційні потрясіння початку ХХ ст. у Європі: геополітичний, соціокультурний і антропологічний виміри". На конференції професор Ганна Капустян представила дослідження на тему "Більшовицький варіант "римських цезарів", або комнезами як прояви люмпенської психології".

Науковиця наголосила: "Українське село займало особливе місце в планах радянського політичного режиму завдяки вагомому економічному потенціалу і невпокореному суспільно-політичному настрою. У 1921 році більшовики зрозуміли, що не візьмуть селян силою, тому вирішили роз'єднати їх ідейно й економічно. Почали запроваджувати політику НЕПу, принцип "розділяй та владарюй" із примітивною зрівнялівкою. Більшовики створили комітети незаможних селян, які використовувалися задля досягнення успіху у здійсненні радянської політики на селі. Після здійснення колективізації комітети розпустили. Розгубленість, розчарування і розпач були характерними для більшості учасників комітетів незалежних селян. Більшовики використовували люмпенізовану психологію (можливість миттєво отримати матеріальні блага) незаможника, щоби ослабити українське село".

Дослідження, виголошені на конференції, використають для напрацювання якісної моделі трактування складних і суперечливих подій Революції та представлення принципово нової об'єктивної оцінки тих подій, лідерів, які боронили українську землю і будували державність.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"