ВО "Свобода"

ENG

23 лютого 2017
У Кременчуку Ганна Капустян провела лекцію про Голодомор для вихованців Малої академії наук
У Кременчуку Ганна Капустян провела лекцію про Голодомор для вихованців Малої академії наук

23 лютого 2017 року Ганна Капустян відвідала збори Малої академії наук України на базі ліцею "Ерудит" у селі Потоки Кременчуцького району. Професор провела освітню лекцію школярам: "Голодомор-геноцид 1932-33 української нації".

"Голодомор залишив по собі кривавий слід. Україна була на особливому рахунку - платила за своє прагнення до волі, до свободи. Ми важко відходимо від цього страху зневіри, але ми повинні перейти через ці теми, переосмислити цю пережиту трагедію і рухатися вперед. Побудувати правову державу, щоби історія не повторилася", - наголосила дослідниця Ганна Капустян.

Професор також презентувала слухачам власне історичне дослідження "Пам'ять 33-го кличе молодих. Сповіді свідків і слово історика". Перше видання обмеженим тиражем у 300 примірників побачило світ 2004 року. У 2014 році відбулося перевидання, яке складалося з двох частин. Перша - це спогади свідків, друга - унікальна складова під назвою "Слово історика". У другу частину помістили архівні дані листування тодішніх перших осіб і вивчення факторів, що передували виникненню голоду.

Відвідувачі заходу уважно слухали науковця, дякували за її роботу з дослідження цієї кривавої сторінки української історії.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"