ВО "Свобода"

ENG

9 грудня 2016
Полтавські депутати-свободівці пропонують врегулювати питання соціяльного захисту капеланів
Полтавські депутати-свободівці пропонують врегулювати питання соціяльного захисту капеланів

9 грудня 2016 року під час третього пленарного засідання одинадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради депутати-свободівці ініціювали звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питання соціяльного захисту священнослужителів, які здійснюють свою діяльність у районі ведення бойових дій чи антитерористичної операції.

Депутатський корпус 57 голосами підтримав звернення до керівництва держави.

У зверненні йдеться про те, що військові священики в армії можуть отримати лише статус учасника війни, а не учасника бойових дій. Адже на переконання Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, священнослужителі не беруть безпосередньої участи у виконанні бойових завдань, а виконують лише свої службові функції.

"На наш погляд, участь українського духівництва у російсько-українській війні не зводиться лише до задоволення релігійних потреб військослужбовців. Це є особливий випадок, який не піддається простій класифікації. Зрозуміло, що священик не тримає зброю в руках і не має права цього робити, адже буде відлучений від церкви. Але заберіть у війська душу і воно втратить тіло. Упродовж багаторічної історії української держави інститут церкви здійснював підтримку у державотворчих починаннях українців. І на сьогодні підтримка церквою українських вояків на східному фронті є вкрай важливою. На жаль, багато військових капеланів не безпідставно побоюються, що держава не опікуватиметься ними в разі непередбачуваних обставин, а тому їхня кількість в зоні ведення бойових дій та антитерористичної операції за останній час суттєво зменшилася. Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України врегулювати на законодавчому рівні питання соціяльного захисту священнослужителів, які здійснюють свою діяльність у районі ведення бойових дій чи антитерористичної операції", - наголосив заступник голови Полтавської обласної ради свободівець Анатолій Ханко.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"